створення вітрини модулів для українського ринку

Registrations are closed
Join us 

прийшов час задуматись про створення маркету модулів для українського ринку і українських розробників.

Для по початку, думаю має сенс почати з вітрини модулів для українського ринку.

Думаю є сенс дану вітрину реалізовувати на базі odoo.org.ua, так як не думаю що компаніям / розробникам буде цікаво продавати (надавати доступ) до своїх модулів, через інші компанії (так як конкуренція).

Крім того, думаю, щоб зменшити кількість мусорних і низькоякісних модулів, варто зробити публікацію модулів на цій вітрині платною (помісячна фіксована оплата на одного розробника (компанію)), як мінімум щоб оплачувати сервера де це все буде хоститись. Щоб ассоціація Odoo в Україні нарешті запрацювала, вона має якось заробляти. Одним із таких способів заробітку, може бути надання сервісів (публікація розроблених модулів / рішень на вітрині). Таким чином, це дозволить ассоціації більше зосередитись на просування Odoo в Україні, за рахунок наявних рішень.

На початковому етапі, все що дана вітрина повинна робити, це наступне:

- Дати можливість розробнику підключити свій репозитарій з модулями для публікації. В майбітньому, для розробників які не хочуть давати доступ до свої репозитаріїв, надати можливість публікації модулів по API.

- Дати можливість вносити україномовний опис модуля прямо з сайту.

- Дати можливість вказати які модулі публікувати або не публікувати із наявних в репозитарії

- Для потенційного клієнта, дати можливість легкого пошуку цікавих модулів.

- Для потенційного клієнта, відображати інформацію про автора модуля

- Для потенційного клієнта, відображати інформацію про спосіб покупки модуля (посилання на сторінку модуля на сайті розробника, або іншу інформацію)

- Для потенційного клієнта, надавати можливість залишати відгук про модуль і про розробника

- Для потенційного клієнта, надавати можливість залишити запит підтримки для розробника модуля.


Можливітсь продажу модулів напряму через вітрину, думаю має сенс розглядати на одній із наступних ітерацій, так як є наступні питання / проблеми:

- Реалізація системи шарінга платежу.

- Скільки відсотків залишати вітрині (30% як це робить Odoo Apps? І чи всі розробники будуть готові стільки платити?)

- Потрібно продумати юридично-економічні механізми оплати


Як базу з інформацією про доступні модулі для вітрини, пропоную використовувати відкритий модуль [yodoo_apps_database](https://apps.odoo.com/apps/modules/14.0/yodoo_apps_database/). Також, ми готові надати для ассоціації Odoo в Україні модулі (і додаткові сервіси) для сканування підключених репозитаріїв з з модулями Odoo. Будуть підтримуватись будь-які git-репозитарії доступні по http/https.


Відповідно, залишається реалізувати вітрину (яка буде відображати модулі) та портал клієнта (де користувач після реєстрації зможе залишити відгук та написати запит на підтримку по тому чи іншому модулю).


Саму вітрину (принаймyі базу для неї) пропоную реалізовувати під ліцензією LGPL, щоб усі бажаючі могли використовувати її для своїх вітрин для продажі модулів (так як як мінімум двоє авторів пишуть свої магазини додатків).


Також, можливо матиме сенс ввести додаткові параметри для __manifest__.py, які будуть оброблятись вітриною.


Щодо можливості, реалізації платформи для продажі модулів по saas моделі, то це цікава штука, але головне тут на мою думку, це не стільки технічні можливості і реалізація, скільки продумана юридично-економічна модель. Зокрема, хто і як має надавати підтримку клієнтам. 

Дмитро Катюха
Дата та час
четвер
28 квітня 2022 р.
16:00 19:00 Europe/Kiev
Місцезнаходження

Українська Асоціація Odoo

Коновальца
Київ
Україна
info@odoo.org.ua
Отримати напрямок
Організатор

Українська Асоціація Odoo

info@odoo.org.ua
Поділитися

Дізнайтеся, що люди думають і говорять про цю подію, і приєднуйтесь до розмови.